Dalıcının Hediye Rehberi ( 14 Şubat Özel )
diğer

Hediye almak bir sanattır. İşe karşınızdaki kişiyi mutlu etmek düşüncesi ile başlarsınız, ararsınız, tararsınız, beğenir mi endişesiyle dolar ve taşarsınız. Ben bugün size yaklaşan 14 Şubat ve akabinde alevlenen hediye curcunasıyla beraber su altına tutkun sevdiklerinize hediye alırken işinizi kolaylaştıracak birkaç alternatiften bahsedeceğim.

Öncelikle hayatınızdaki dalgıç eğer ışıltıyı, parıltıyı seviyorsa ve kolye, küpe, bilezik gibi bir hediye tercih edecekseniz bu hediyenizi su altı dünyasıyla pekiştirmenizi tavsiye ederim. Üzerinde manta bulunan bir kolye, palet şeklindeki küpeler sayesinde tutkusunu her daim yanında taşıyan dalıcı kişi çok mutlu olacaktır.

whaletail

Dalış sporunu yapan birinin su altı dünyasına tutkun olmasının yanı sıra, o dünyaya ve içindeki canlılara duyarlı olması kaçınılmazdır. Bu nedenle bu konuda çalışmalar yapan gönüllü kuruluşlara, koruma organizasyonlarına bağış yapabilir, bir yunus evlat edinip ona bir sertifika hediye edebilirsiniz.

Dalgıçlar deniz ve okyanus tutkunu olduklarını belirtmekten asla çekinmez, aksine giyim tarzlarıyla da yansıtmayı oldukça severler. Birçok çevrimiçi dalış mağazası sevdiklerinizin en sevdikleri su altı canlısını, serin suları üstlerinde taşımaları için geniş bir yelpaze sunuyor. Baskılı tişörtler, şapkalar ve birçok değişik çeşit size güzel bir hediye alternatifi sunuyor.

divedive - Kopya

Magnetler, anahtarlıklar,  kupalar ve peluş oyuncaklar listemizde en özgün hediye olmayabilir, ancak yine de dalıcılar için su altı dünyasıyla buluştuğunda yanlarından ayırmayacakları, unutulmaz birer hatıraya dönüşüyor. Ayrıca bu tarz hediyeler hem bütçe dostu hem de çok kolay ulaşılabilir.

shark2

Eğer tüm bunlar kafanıza yatmadıysa ona kullanışlı bir hediye de alabilirsiniz! Daha iyi bir maske, teknede telefonunu koruyabileceği su geçirmez bir kılıf, ıslak eşyaları için bir çanta, dalışını “renklendirmek” için bir fener veya üşümemesi için neopren eldivenler gibi birçok alternatifi de internet üzerinden rahatlıkla bulabilirsiniz.

Gelişen teknolojiyle beraber artık internet sayesinde dünyanın her yerine ulaşmak ve dolayısıyla alışveriş yapmak çok kolay. Bu nedenle bahsettiğim hediye alternatifleri ve daha fazlası sizin bir tık uzağınızda. Hepinize sevgiler :)

Kaynakça:

The Scuba Diver’s Holiday Gift Guide – ScubaDiverLife