BODRUM’20
gezi

Editörün notu: Nisan demek, BÜSAS’lı için Bahar gezisi demek. Bu Bahar ayrı kalsak da en yakın zamanda yine bir arada olacağız. Bir sonraki geziye heyecan, bir öncekine hasretle Bodrum’u hatırlamak istersen İpek Ilgın’ın yazdığı Bodrum’20 gezi yazısı yayında. Keyifli okumalar!

Haftalar süren teorik ve pratik eğitimlerin sonunda yılın en beklenen zamanı gelmişti! Kimimizin ilk dalışlarını yapacağı, kimimizin serin sularında hasret gidereceği dönemin ilk gezisi Bodrum için hepimiz 16 Ocak 15.00’da Malzo’da buluştuk. BC’lerden elbiselere, tüplerden kompresörlere gezi için ihtiyacımız olan her şeyi otobüse yerleştirdikten sonra yolculuğumuz başladı. Kimi zaman tanışmak için birbirimize sorular sorduğumuz kimi zaman müzik dinleyip eğlendiğimiz gecenin ilerleyen saatlerinde çoğunluk uykuya dalmış, kalanlar ise heyecanla yolun bitmesini bekliyordu.

WhatsApp Image 2020-04-03 at 15.55.03

17 Ocak’ta sabahın ilk ışıklarıyla Bodrum’a varmamızla birlikte otobüsteki eşyalarımızı Bodrum’daki Malzomuza yerleştirdik. Ardından kahvaltı yapıp odalarımıza yerleştik ve dinlenmeye başladık. Öğle vakitlerinde Bodrum’u keşfe çıkan yeni üyelerimiz İrem eşliğinde Bodrum Kalesi’ni gezerken geri kalanlarımız tekneyi yerleştirdik. Bodrum gezilip, Bodrum’da kesinlikle yenmesi gereken sebzeli döner yenip, sıcak havanın tadı çıkarıldıktan sonra eğitim zamanı geldi. 16.30’da tekrar buluşma noktamızdaydık: MALZO.  Tüp ve kompresör eğitimleri devam ederken bir yandan da sonraki gün için tüpler basıldı. Eğitimin ardından 20.00’da yapılan gezi dersi ve canlılar sunumunun da bitmesiyle beraber Kafe Pi’ye gidip ertesi günün heyecanıyla sohbet dolu bir gece geçirdik.

Vee aylardır beklenen an! İlk dalışlarımızı yapmak üzere 18 Ocak sabahı 08.30’da Malzo’da toplanıp eşyalarımızı aldık ve hızlıca tekneye yerleştik. Eğitim dalışlarımızın yapıldığı ilk günde amirimiz Berke’yle birlikte Kaçakçı’daydık. Su altına kavuşmanın mutluluğunu yaşadığımız ilk günün akşamında ise Bodrum’un efsane mekanlarından Kule Rock Bar’a gittik.

Eğitim dalışlarının ardından gezinin 2. gününde amirimiz Pekşen eşliğinde ilk grup dalışlarımızı yapmak üzere Paçoz’daydık. Uçak batığını uzaktan görme şansını yakaladığımız bölgede dalışlarımızı tamamlayıp otele geri döndük. Dinlenip güzel bir akşam yemeği yedikten sonra Büsas’a akşamı boş geçmek ters dedik ve bu sefer Eskici Black 7’a gitmek üzere yola çıktık! Bol bol dans edip eğlendiğimiz geceyle günü böylece tamamladık.

20200129_090301

20 Ocak sabahı havadan habersiz Malzo saatini beklerken kötü haber tez yayıldı, hava koşulları sebebiyle tekneye çıkamayacağımızı öğrendik. Üzüntüyü üstümüzden hızla atıp krizi fırsata çevirerek soluğu Diomand Hotel’de aldık ve sıcak havuzda oyunlar oynayıp, hamam ve saunada yorgunluğumuzu üstümüzden attık. Ertesi güne bomba gibi başlamaya hazırdık! Akşamı Eskici Black 7’da kapatıp ertesi gün için uykuya çekildik.

Sabah 8.30’da tekrar Malzo’daydık. Gezinin dördüncü gününde amirimiz Hale’yle birlikte Poyraz Koyu’na gittik ve süper hızlı bir günün ardından dalışlarımızı tamamlayıp, tüplerimizi basmaya otele döndük. İlk gezinin son gecesi olduğundan akşam doyasıya eğlenmek için önce Bodrum’un en eski barı Veli’ye, sonra hızımızı alamayıp dans etmeye Eskici’ye geçtik. Son gecenin tadını son geceye yakışır şekilde çıkardık.

İlk gezi göz açıp kapatıncaya kadar geçti ve son kez dalışlarımızı yapmak üzere tekneye çıktık. Beşinci günde diğerlerinden farklı olarak 2 amirimiz vardı; İpek ve Baran. Büyük Reef’e gidip dalışlarımızı tamamladıktan sonra, otele döndük ve akşam eve dönecek olan 1*’larımıza veda ettik.

2. gezi için gelecekleri heyecanla beklerken Bodrum’da kalan bizler Küçük Reef’e dalış yaptığımız günün akşamında klasikleşmiş olan Bodrum yemeğimizi yedik.

WhatsApp Image 2020-04-03 at 15.53.29

Veeee 24 Ocak gelip çattı! 2. Gezi için herkes Bodrum’da. Bu sefer Berkay A. eşliğinde Bodrum turu başladı: Zeki Müren Müzesi gezildi, pizzalar yendi…. Ve saat 16.30’da yine Malzo’dayız: Tüp ve kompresör eğitimimiz var! Ardından saat 21.00’ı gösterdiğinde gezi dersi için tekrar bir aradaydık. Sonrasında hep beraber Büsas gecelerine başlamak ve birbirimizi daha yakından tanımak için Kafe Pi’ye gittik. Ertesi gün ilk dalışlarını yapacak olmanın heyecanı üstünde olan 1*’larımızla sohbet dolu bir gece geçirdik.

Gezinin ilk dalış günü: 8.30’da kutsal tüp zinciri görevi için Malzo’da buluşup tüpleri taşıdık. Amirimiz Kadir eşliğinde Paçoz’a gittiğimiz bugünde, yeni üyelerimiz eğitim dalışlarını tamamlarken, geri kalanlar olarak uçak batığının keyfini doyasıya çıkarttık. Dalışlar tamamlanıp otele döndükten sonra, saat 20.00’da Canlılar sunumu için buluştuk. Ardından Eskici’ye geçtik: Fakat bu defa Eskici her zamankinden farklıydı! DJ Setup’ında tanıdık bir yüz… Kralmertcan bizler için çaldı ve doyasıya eğlendik!

Ve ilk grup dalışlarının yapıldığı ikinci gün geldi! Amirlerimiz Özgür ve Selin eşliğinde 2 farklı dalış bölgesi barındıran Kaçakçı’ya gittik. 2 amir varken gün hızlı aktııııı ve tabii hiç yorulmadık diyerek akşamı Eskici Black 7’da bitirdik.

20200129_094500

3. gün saat 8.30’da Malzo’daydık. Hava biraz kasvetliydi. Amirimiz Dolunay bizi Fenerburnu’na götürdü. Hava şartları kötüleşmeden dalışlarımızı tamamladık fakat dönüş yolunda biraz dalgayla karşılaştık. Gökberk’in teknede herkesin üstüne düşüp düşüp akıllanmadan ayağa kalmasının sonunda Ökkeş ona nasıl korunması gerektiğini öğretti ve sapasağlam geri döndük! Bugüne yaraşır şekilde geceyi Bodrum’un en eski barı Kule Rock Bar’a giderek kapattık.

Gezinin 4. günü amirlerimiz Leyla ve Mert Can bizi Büyük Reef’e götürdü. Kimimizin orfozları ve lahozları görme fırsatı yakaladığı bu canlı bölgenin tadını çıkardık. Ve zaman geldi gezinin son akşamına… Hepimizde tatlı bir burukluk, son gecenin tadını çıkarmak için Eskici Black 7’a gittik.

Vee bir baktık göz açıp kapayıncaya kadar son gün gelip çatmış! Amirlerimiz Su ve Beyza bizi Fenerbuna’na götürdü. Son dalış günümüzü de tamamlayıp teknedeki eşyalarımızı otele taşıdık.

WhatsApp Image 2020-04-03 at 15.59.42

Bodrum’un masmavi sularını ve sıcacık havasını bırakıyor olmak bizi çok üzse de 20.00’da Malzo’yu boşaltmak için hep birlikte buluştuk. Malzo’yu boşaltıp akşam yemeğimizi yedik ve ardından otobüse geçip yola koyulduk. Üzerimizdeki tatlı yorgunlukla birlikte o saatler süren otobüs yolculuğunu fark etmedik bile! Bu sefer eşyaları tekrar Malzo’ya yerleştirip klasik gezi sonu fotoğrafı çekilerek Bodrum’20 macerasını da geride bıraktık!